شستشوی فرش و قالی

اصول شست وشوي فرش و نکات مهم در نگهداري فرش به شما کمک مي کند تا علاوه بر مراقبت درست از فرش بتوانيد در خانه تکاني  به درستي از شامپو فرش و يا شست و شوي آن بهره لازم راببريد.

 شست وشوي فرش ها معمولا در روز هاي نزديک به عيد به دغدغه اي  براي خانم ها تبديل مي شود. شست و شوي فرش يکي از زمان بر ترين کارهايي است که براي خانه تکاني مي توان انجام داد و مي بايست براي انجام آن از قبل برنامه ريزي کنيد تا با نزديک تر شدن به ايام عيد دچار دردسر نشويد.

تا جايي که امکان پذير است از فرش هاي ماشيني در جاهاي مرطوب و يا فضاهايي که در مقابل نور مستقيم آفتاب هستند، استفاده نکنيد. اين کار به رخ و بافت فرش شما آسيب  جدي مي زند. اگر مجبورهستيد در فضايي که نور مستقيم آفتاب دارد از فرش استفاده کنيد، حتما براي پنجره ها پرده ضخيم استفاده کنيد. 

در هنگام خانه تکاني به اين نکته توجه کنيد که سطوح زير فرش را با مواد شوينده اسيدي يا موادي که خاصيت قليايي دارند تميز نکنيد چون امکان دارد که اثرات مواد شوينده از روي سطوح خوب تميز نشوند و باعث آسيب رساندن به بافت فرش شوند.

گذاشتن اجسام داغ و گرمازا ( اتو و بخاري ) روي فرش نيز مي توانند به آن آسيب بزنند و بافت فرش را دچار ناهمواري کنند و باعث ايجاد تغيير رنگ در فرش شوند. 

 چگونه از شامپو فرش استفاده کنيم؟

براي شست و شوي فرش ها روش هاي متعددي وجود دارد. بهترين روش براي شستن فرش ها اين است که آن ها را به شرکت هاي معتبر قالي شويي بسپاريد و با خيال راحت به بقيه کارهاي خود برسيد. اگر فرش هايي دستباف با بافت ابريشمي داريد و وقت کافي هم در اختيار داريد، حتما براي شست و شوي آن ها به شرکت هاي معتبر قاليشويي مراجعه کنيد و مطمئن باشيد ان ها اين کار را بهتر از شما انجم مي دهند و فرش شما دچار آسيب نمي شود. 

بهترين روش استفاده از شامپو فرش

براي شستن فرش ها با شامپو فرش بايد بدانيد که چه مراحلي را بايد دنبال کنيد تا بتوانيد نتيجه بهتري بگيريد.

در مرحله اول بايد از يک جاروبرقي با مکش بالا استفاده کنيد و گرد و غبار را از لا به لاي تاروپود فرش خود بيرون بکشيد. اگر اين گرد و غبار ها در ميان پرز ها باقي بماند، ممکن است باعث چرک تاب شدن فرش شما شود.

براي کشيدن شامپوي مخصوص به روي فرش از برس هايي با بافت نرم استفاده کنيد، برس هاي سيمي و يا زبر به تار و پود فرش شما آسيب مي زند.. اين يکي از نکاتي است که بايد بسيار به آن توجه کنيد.

براي درست کردن محلول شست و شو حتما از آب ولرم استفاده کنيد، آب داغ بافت فرش را دچار آسيب مي کند و آب سرد هم قدرت پاک کنندگي زيادي ندارد پس بهترين گزينه آب ولرم است.

يکي ديگر از نکات بسيار مهم انتخاب شامپو فرش مناسب است. اين انتخاب بستگي به جنس فرش شما دارد. شامپو فرش هايي با درصد پايين خاصيت اسيدي و فاقد جوهر نمک براي شما در اولويت هستند.

شستشو و نظافت فرش از اهميت ويژه اي برخوردار است و رعايت اصول و قواعد خاص آن سبب خواهد شد تا فرش دستبافت كيفيت اوليه خود را از دست ندهد و حتي الامكان خصوصيات ظاهري و ساختماني خود را حفظ كند. شستشوي فرش به طور معمول، يك بار بعد از پرداخت و بار ديگر پس از طي سالياني چند صورت مي گيرد.

براي توضيحات بيشتر و دقيق تر شستشوي فرش را براي شما عزيزان دسته بندي کرديم.

مراحل شستشوي فرش 

 در شستشوي فرش با دست، رعايت نكات زير اهميت ويژه اي دارد:

1-استفاده از زمين سخت، سيماني، موزاييك يا زمين شيب دار بهتر است.

2-جريان آب بايد به صورت دوش و با حرارت معمولي باشد. از آب گرم در شستشوي فرش دستباف يا ماشيني استفاده نمي شود.

نکته: فرش هاي ماشيني به علت داشتن مواد پلاستيكي در تار و پود ، پس از شستشو نرمي و لطافت خود را از دست مي دهند. در فرش هاي دستبافت هم رنگ پس مي دهد، آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت هاي روشن فرش تثبيت مي كند كه رنگبرداري آنها سخت و هزينه بردار است. فرش هايي هم كه چله آنها از پشم و ابريشم يا گره هاي ابريشمي باشد، كيفيت شان پس از شستشو كاسته مي شود.

3-در شستشوي فرش از مواد قليايي به هيچ عنوان استفاده نکنيد.

4-از شوينده هاي خنثي استفاده شود (مانند پودر دستي كه بايد قبل از استفاده در آب حل شود، شامپوي فرش، مايع ظرفشويي يا پودر صابون حل شده براي فرش هايي كه چربي روي آنها ريخته شده است).

5-فرش دستباف را از قبل خيس نكنيد، به خصوص فرش هايي كه رنگ پس مي دهند. در اين صورت قسمت هاي روشن فرش نيز رنگي مي شود.

6- فرشي را كه رنگ پس مي دهد، پس از شستشو با برس پلاستيكي و آبگيري، لوله نكنيد و هرگز داخل لوله آب نگيريد.

7-فرش شسته شده را كاملا آبگيري كرده با پارو و سپس با دستمال نخي يا حوله اي آب پرز آن را كاملا بگيريد و يك ساعت به همان حالت روي زمين بگذاريد تا قسمت هايي كه رنگ پس مي دهد با قسمت هاي ديگر فرش تداخل پيدا نكند.

8-وقتي فرش يك ساعت روي زمين به صورت پهن شده ماند، مابقي رطوبت خود را از دست مي دهد و آماده پهن كردن مي شود.

9-فرش نيمه مرطوب از پشت، در سايه ( نور غير مستقيم خورشيد ) در معرض هوا آويخته شود.

10-براي فرشهاي ماشيني و دستبافت هم كه رنگ پس نمي دهند، روش شستشو به همين صورت است. اگر هنگام پهن كردن فرش دوباره روي آن آب بگيريد، ريشه هاي آن حتما زرد خواهد شد.

11-پس از خشك شدن فرش آن را با جاروي چوبي يا برس سر به سمت خواب فرش جارو يا برس بزنيد تا تمام طرح هاي فرش سر جاي خود قرار بگيرد و فرش شما زيبا و شكيل تر و تميز ديده شود.

( جارو برقي چون به صورت رفت و برگشت روي فرش كشيده مي شود خواب فرش را به هم زده و از زيبايي آن مي كاهد )

همچنين جهت توضيحات بيشتر طريقه استفاده از شامپو فرش را براي شما عزيزان طبقه بندي کرديم.

طريقه صحيح استفاده از شامپو فرش

1- قبل از شامپو كردن حتما روي فرش را جارو كنيد.

2- يك ليتر آب و دو فنجان شامپو فرش را درون ظرفي ريخته و خوب هم بزنيد تا كف كند.

3-كف شامپو فرش را با يك اسفنج روي فرش بماليد. حركت اسفنج بر روي فرش بايد به آرامي صورت پذيرد.

نکته: اگر به جاي كف شامپو از آب آن استفاده کنین ، فرش نه تنها تميز نمي شود، بلكه چسبنده شده و ديرتر خشك مي شود، زيرا رطوبت به ريشه هاي فرش رسيده و ريشه ها در محيط مرطوب مي پوسند و اگر چند بار اين كار را تكرار كنيد ، به مرور زمان فرش شما مي پوسد.

4- از قسمت بالاي فرش شروع كنيد تا روي قسمت هايي كه كف شامپو را ماليده ايد، راه نرويد.

5-پس از نيم ساعت يك دستمال زبر را روي فرش بماليد ، ‌سپس با يك جاروي زبر آن را به سمت خواب فرش جارو بزنيد.

کلید واژه:

فرش ، قالی ، 'فرش ماشینی' ، 'شست وشوي فرش' ، 'شامپو فرش' ، 'بافت فرش' ، 'قالیشویی' ، 'فرش هاي دستباف' ، 'شستشو و نظافت فرش' ، 'شستشوی فرش ماشینی' ، 'شستشوی فرش دستباف'

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا