انواع گره در فرش ایرانی

در فرش سنتي ماشینی بطورکلي از دو نوع گره استفاده مي شود: 
1-گره هاي متقارن يا ترکي در فرش 
2-گره هاي نا متقارن يا فارسي
از ترکيب اين دو گره ، گره هايي بوجود مي آيد که در کارهاي تابلويي برجسته و هنري مورد استفاده قرار مي گيرد.
گره هاي هنري به دو شکل مورد استفاده قرار مي گيرند:
1-براي بافته هاي گودبافي يا برجسته بافي
2-بصورت ساده براي بافتهاي ريزگره هاي فارسي را با نام هاي ديگري مانند سنه ، نامتقارن و... هم مي شناسند.گره فارسي بر روي سه نوع چله پايه گذاري مي شود که بطور کل گردش خامه ها يا پشم در زير و روي تار گره فارسي را بوجود مي آورد که در روي يکي از گره ها که تار رو مي باشد گردش کرده و از پشت تار زير گره فارسي عبور مي کند. انواع روش هاي چله کشي به صورت زير مي باشد:
1-چله هاي تخت با زاويه ي 25 درجه
2-چله هاي نيم لول با زاويه ي 45 درجه
3-چله هاي لول با زاويه ي 90 درجه
در گره فارسي از قلاب بافت استفاده نمي شود بلکه با استفاده از انگشتان دست زده مي شود. گره فارسي به نسبت ترکي از پايداري کمتري برخوردار است و چله هم در گره فارسي شل تر از گره هاي ترکي است به همين دليل چون چله شل تر است مي توان با ناخن تارها را به سمت جلو کشيدولي در چله هاي ترکي اين کار را نمي توان انجام دادو بايد حتماً از قلاب بافت استفاده شود.
و اما در مورد گره هاي هنري که از تشکيل گره هاي متقارن و نامتقارن گره هايي بنام گره هاي هنري تشکيل شده است به ترتيب از مجموع اين گره ها و ديگر گره ها چندين گره مي توان بوجود آورد که به پاره اي از آنها اشاره مي شود:
1-گره تک تاري
2-گره کمان شيب يابي گره بافي که در نوع بافت بنام گره هاي تقلبي معرفي شده بودند ولي در کارهاي هنري بعنوان گره هايي که در تصويربافي کاربرد دارد مورد استفاده قرار مي گيرد.

4-گره هاي اسپانيولي ( که اين نوع گره ها در منطقه اي ازاسپانيا کاربرد دارد.
5-گره قرضي
 
6-گره اسپرت يا دو رنگ که در آنها از چند نوع رنگ استفاده مي شود.

7-گره خاص سنه که در منطقه ي سنندج مورد استفاده قرار مي گيرد که از قديم به اين نام معروف بوده است
8-گره عکس بافت ترکي که همان گره هاي متقارن هستند بصورت عکس بافت که بيشتر در بافت هاي برجسته ، گل برجسته و يا بافته هاي در ترميم و مرمت بسيارزياد مورد استفاده قرار مي گيرد.
9-گره هاي مغلوب
10-گره هاي پل
11-گره هاي مضاعف

کلید واژه:

فرش ، 'فرش ماشینی' ، 'فرش ایرانی' ، 'فرش سنتی' ، 'انواع گره' ، 'انواع گره در فرش' ، 'گره در فرش ماشینی' ، 'انواع گره در فرش ماشینی سنتی' 

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا