فرش و دکوراسیون

carpet_designs_and_colors.jpg

فرش هاي دستباف ايراني ، در همه جاي دنيا به عنوان عضوي جدانشدني و فوق العاده لوکس در دکوراسيون داخلي به شمار مي روند که اکثر طراح ها از آن براي افزودن فوت نهايي خود استفادمي کنند و جايگاه ويژه آن در زمينه طراحي کلاسيک غيرقابل انکار است. گاهي اوقات تجسم يک فضاي کلاسيک شيک و لوکس بدون يک تخته فرش دستباف ايراني واقعا غيرقابل تصور است!

امروزه تنوع و رنگ اين فرش ها به گونه اي است که نياز تمامي افراد را برآورده مي کند. از فرش هاي دستباف ريزنقش گرفته تا انواع جاجيم ، گليم و گبه هاي رنگي و مدرن ، بنابراين شما به راحتي مي توانيد خانه تان را مطابق ميل تان دکور کنيد. براي مثال اگر سبک خانه تان مدرن و مبلمان تان راحتي است، گبه هاي دستباف گزينه مناسبي براي خانه شماست.

اولين راه ، دکور کردن کل خانه با توجه به يک فرش خاص است. يک رنگ را از دل فرش بيرون کشيده و رنگ مبلمان ، ديوارپوش ها و پرده را در ارتباط با آن انتخاب کنيد. حتي مي توانيد يکي از طرح هاي فرش را الگو کرده از آن به عنوان طرح اصلي مبلمان تان نيز استفاده کنيد. البته اين فرش بايد خيلي ويژه و منحصربه فرد باشد که چنين زحمتي را براي هماهنگ کردن کل دکوراسيون تان با آن متحمل شويد.

البته با توجه به طرح هاي جديد و تنوع فرش هاي دستباف ايراني ، به ويژه انواع گليم و گبه ، کار دکوراتورها بسيار ساده تر شده چرا که با مدرن شدن سبک خانه هاي ما، نياز ما به فرش هاي امروزي نيز بيشتر شده است. اگر حس آرامش و طبيعت چوب و آجر را دوست داريد و طرفدار مبلمان راحت و پارچه اي هستيد در انتخاب يک گليم دستباف با رنگ هاي قرمز و سبز تند يا يک جاجيم به اصطلاح دهاتي شک نکنيد!

همه ما با کمي خلاقيت و حوصله مي توانيم با انتخاب فرش و کفپوش مناسب ، فضاي داخلي خانه مان را به فضايي پر طراوت تبديل کرده و به آن شخصيت ببخشيم. علاوه بر آن چون کف خانه برجسته ترين قسمت دکوراسيون داخلي محسوب مي شود، سزاوار است آن را به بهترين نحو بياراييم.

فرش و دکوراسيون:

رنگ فرشتان را دوست نداريد؟

اگر رنگ فرش مطابق ميل شما نيست، راه هايي وجود دارد تا بتوانيد با اين موضوع کنار بياييد. بسته به اينکه اين رنگ به دکور خانه شما نمي آيد يا رنگ مورد علاقه تان نيست نکته هاي زير مي تواند ديد مناسب تري براي تان ايجاد کند. با اين وجود خريدن يک فرش جديد همواره گزينه خوبي است اما بدون هزينه اضافي هم مي توان خانه اي دکوراتيو و زيبا داشت.

يافتن فضاي مناسب براي فرش:

فرش شما مي تواند وظيفه خود را بدون داشتن ديد زياد انجام دهد. وقتي فرش را زير ميز، وسط مبلمان پهن مي کنيد و مبلمان را اطراف آن مي چينيد، اين مبلمان شماست که در نگاه اول توجه را به خود جلب مي کند. مسلم است اگر فرش مناسب تري داشته باشيد، فضاي زيباتري خواهيد داشت اما با اين کار کمي از جلوه رنگي آن که شما را آزار مي دهد، مي کاهيد.

استفاده از قاليچه:

هزينه کمي براي يک قاليچه يا گبه با رنگ مورد نظر شما گزينه خوبي براي پوشش دادن رنگ فرش اصلي است. استفاده از قاليچه ها در کنار فرش به شما کمک مي کند، هارموني رنگ دلخواه تان را به خانه برگردانيد. 

رومبلي و کوسن:

اگر مبلمان شما در سبکي است که مي توان چند کوسن روي آن قرار داد، راحت ترين گزينه براي هماهنگ کردن فضاست. استفاده از رنگ هاي خنثي براي رومبلي يا کوسن چشم را مي نوازد و بارنگ نامتناسب فرش مقابله مي کند. 

 رنگ مکمل:

مي توانيد با رنگ هاي مکمل فرش ماشینی  فضا را دکور کنيد. با استفاده از اين روش رنگ فرش در کنار رنگ دکوراسيون جلوه زيبايي مي يابد همان طور که مي دانيد رنگ هاي مکمل به ترتيب زير مي باشند:

* قرمز و سبز

 *آبي و نارنجي

* زرد و بنفش

استفاده از اين رنگ ها در طيف هاي مختلف همواره يکي از بهترين روش هاي دکوراسيون داخلي است.

چند نکته:

انتخاب رنگ مناسب براي کف اتاق:

در هر فضاي دکوراتيوي رنگ اولين و مهم ترين عنصر محسوب مي شود، سبک، آهنگ و عملکرد يک فضا مستقيما با رنگ آن سروکار دارد. توجه به رنگ ها خانه شما را در ساده ترين حالت هم دکوراتيو مي سازد و خوشبختانه امروزه گزينه هاي مختلفي براي کفپوش ها و فرش ها موجود است که دست شما را در انتخاب باز مي گذارد.

کف در واقع ديوار پنجم به حساب مي آيد و رنگ آن به اندازه ديوارها، مبلمان و پارچه هاي به کاررفته در خانه حايز اهميت است. يک انتخاب خوب براي کف باقي کار را راحت و دلچسب مي کند. رنگ ها به سه دسته کلي تقسيم مي شوند: رنگ هاي سرد، رنگ هاي گرم و رنگ هاي خنثي. رنگ هاي گرم مانند قرمز و نارنجي و... فضايي با هيجان و پرانرژي، فعال و گرم به شما مي دهد. اين رنگ ها براي آشپزخانه ها يا نشيمن ها مناسب هستند. رنگ هاي سرد مانند سبز کمرنگ و آبي بيشتر براي اتاق خواب ها در نظر گرفته مي شوند و رنگ هاي خنثي مانند سفيد، بژ و خاکستري در هر دو صورت کاربرد دارند چرا که مي توانند به عنوان رنگ تکميلي در کنار هر رنگي استفاده شوند، به همين دليل براي هر اتاقي از خانه مناسب هستند. کف اتاق مانند ديوار مي تواند فضاهاي اتاق را از هم جدا کند و در هر بخشي به رنگي متفاوت حضور داشته باشد اما وقتي که کف همه اتاق ها به هم مرتبط است و از بين بردن حد فاصل ها کار دشواري به حساب مي آيد، استفاده از يک رنگ خنثي براي کل فضا بهترين ايده است.

رنگي که براي کف انتخاب مي کنيد شايد توسط فضاي خود اتاق به شما اجبار شود. اتاق کوچک و باريک يا اتاقي با سقف کوتاه مستلزم به کار بردن رنگ هاي خنثي مي باشد تا فضايي دلبازتر در اختيار داشته باشيد. اتاقي بزرگ با يک کفپوش تيره صميمي تر و دلنشين تر خواهد بود.

اگر کف اتاق شما فضاي وسيعي است، نعمت بزرگي در دست داريد که بايد به دقت آن را مديريت کنيد. نوري که به کف مي تابد را در ساعات مختلف روز بررسي کنيد و ميزان نور مصنوعي که قرار است در آن فضا داشته باشيد را بسنجيد. يک نور مصنوعي قوي براي يک اتاق بزرگ با يک نور طبيعي براي يک راهروي طولاني رنگ هاي کف متفاوتي را مي خواهند. رنگ کف و ديوار ها بايد با توجه به هم انتخاب شوند به عنوان مثال کف تيره با ديوارهاي تيره اتاق را بسته و دلگير مي کند ولي اگر انتخاب تان رنگ هاي تيره است ديگر موظفيد که مبلمان روشن به کار ببريد. فرش يا قالي شما بعد از تناسب با سبک خانه شما بايد با رنگ کف اتاق همخواني داشته باشد. وقتي کف اتاق را تيره در نظر گرفته ايد، فرشي روشن مي تواند روي آن جلوه داشته باشد.

ايجاد فضايي دلباز و با روح:

کفپوش ، موکت و فرش هاي رنگ روشن باعث مي شوند فضاي خانه بزرگ تر و دلبازتر به نظر بيايد. پس اگر مي خواهيد اتاق نشيمن کوچک تان بزرگ تر شود يا دوست داريد اتاق پذيرايي تان بازتر به نظر برسد، مي توانيد از تاثير اين رنگ ها در منزل تان استفاده کنيد.

ايجاد محيطي دنج و صميمي:

بر خلاف آنچه در مورد رنگ هاي روشن گفته شد، رنگ هاي تيره براي ايجاد فضايي دنج و صميمي مناسب هستند. بنابراين چنانچه مي خواهيد اتاق خواب يا فضاي کنار شومينه تان را به محيطي دلچسب و امن تبديل کنيد، بهترين گزينه استفاده از اين دسته از رنگ ها ( مثل قهوه اي و آجري ) مي باشد. يک فرش ايراني يا يک گليم سنتي با رنگ هاي گرم مي تواند فضايي بي روح و سرد را به محيطي آرامش بخش تبديل کند.

اهميت گردش رنگ:

گردش رنگ در کل فضاي خانه يکي از ارکان اساسي دکوراسيون داخلي محسوب مي شود که به سادگي قابل اجراست. مي توانيد از يک يا چند رنگ فرش تان را انتخاب کرده و از آن رنگ ها در ساير قسمت هاي خانه نيز استفاده کنيد يا فرش تان را با توجه به رنگ غالب خانه تهيه کنيد. البته توجه داشته باشيد چنانچه از فرش هاي ساده يک رنگ استفاده مي کنيد، بهتر است براي هماهنگ شدن رنگ هاي آن با خانه تان رنگ هاي مکملش را به کار ببريد و از تکرار يک رنگ خاص خودداري کنيد.

نورپردازي مناسب:

اهميت نورپردازي در دکورکردن فضاي داخلي خانه انکار ناپذير است. براي به دست آوردن نتيجه مورد نظرتان بهتر است، هم نور طبيعي روز را در نظر داشته باشيد و هم نورهاي مصنوعي طراحي شده داخل خانه را. با يک تغيير کوچک در نورپردازي مي توانيد تاثيري بزرگ روي زيبايي و هماهنگي مبلمان و فرش بگذاريد.

ايجاد توازن:

درست است که عده اي از ما طرفدار رنگ هاي سرد و روشن و عده اي ديگر علاقه مند به رنگ هاي گرم و تيره هستيم ولي بايد توجه داشته باشيم که يک عامل معماري بسيار مهم براي ايجاد فضايي دلنشين و آرامش بخش، برقراري توازن و اعتدال ميان رنگ ها و کمک گرفتن از رنگ هاي خنثي نظير سفيد و طوسي و بژ است. تنها در اين صورت است که چشم از ديدن مکرر يک فضا، به ويژه يک قسمت مهم از مبلمان که همان فرش است، خسته نمي شود.

بژ هم هميشه مناسب ترين گزينه نيست!

وقتي صحبت از انواع کفپوش و فرش مي شود، طيف هاي بژ اولين و خنثي ترين رنگي است که به ذهن مان مي رسد. ولي بايد اين نکته را در نظر داشته باشيم که هميشه رنگ هاي خنثي بهترين گزينه نيستند.

چنانچه در ساير مبلمان و ديوارها نيز اين رنگ به مقدار زياد به کار رفته باشد و خبري از يک رنگ مکمل يا گرم هم نباشد، فضا را تبديل به محيطي سرد و ناامن مي کند. پس بهتر است هميشه اين نکته را مدنظر داشته باشيد که يک فضاي خوب فضايي است که در آن همه چيز با تعادل به کار رفته و ساکنان آن از زندگي کردن در يک چنين محيطي لذت مي برند.

کليدواژه:

'فرش هاي دستباف ايراني' ، 'دکوراسيون داخلي' ، 'تخته فرش دستباف ايراني' ، 'فرش هاي دستباف' ، 'جاجيم' ،' گليم' ، گبه هاي رنگي و مدرن' ،'گبه هاي دستباف' ، 'طرح هاي فرش' ، 'فرش هاي دستباف ايراني' ، 'انواع گليم و گبه' ، 'گليم دستباف' ، 'فرش و کفپوش مناسب' ، 'فرش و دکوراسيون' ، 'رنگ فرش' ، 'فرش جديد' ، 'فرش مناسب' ، قاليچه ، 'کفپوش ها و فرش ها' ، کفپوش ، قالي ، 'فرش ايرانی' 

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا