بید خوردگی قالی

باتغییراتی ساده فیزیکی در محیط زندگی می توان به راحتی آفت بید رااز قالی یا فرش ماشینی دفع کرد و با کمی اهمیت در محیطی که  قالیهایمان هستند می توان قالی سالمی داشت و از بروز این دسته مشکلات جلوگیری کرد.

هوایی مرطوب ، فضایی تاریکی ، دمایی مناسب و کمی الیاف پشم ، محیطی کاملاً مناسب برای زندگی موجودات ذره بينی به ويژه انواع قارچها و كپك ها است، اما مهم تر از آنها برای ما "بید" می باشد حشرۀ که دارای دگر زیستی کامل است و آفت قالی می باشد . تعداد زيادي از فرش هاي نفيسي كه در گذشته بافته شده بودند  در اثر اين آفت از بين رفته و نابود شده اند .

درمقایسه ای نچندان دقیق صحبت از هم خویشان  بید می کنیم، که در شرایط زیستی تقریباً مشابه با مؤلفه هایی نه زیاد نزدیک ، هم چون نوع تغذیه یا دما به زندگی خود ادامه می دهند  البته آفت قالی نیستن، بلکه منبع قالی ابریشم یعنی "کرم ابریشم" است.

برای تهیۀ  فرش ابریشمی یا هر نوع فرش و قالی و همچن مراحل تولید آن متحمل رنجی بس دشوار می شویم ، ولی در حفظ آن غفلت خرج می کنیم و با کمی بی لطفی به  چوب آفت می زنیم اش، روی سخن همه نوع قالی با هر جنسی و ترکیبی است. نگهداری قالی از یک گلدان کوچک بسیار ساده تر است و باکمی مراقبت می توان سالهای سال از قالی سالم استفاده کرد. استفاده از نفتالین برای جلوگیری از بید خوردگی رایج است.

نفتالین چیست ؟

نفتالين ماده اي جامد است كه به آساني تبخير ميشود . سوخت هايي از قبيل نفت و زغال سنگ شامل نفتالين مي باشند . شكل رايج  آن گلوله هاي نفتالين و يا به شكل پولك است. از سوختن و توتون هم نفتالين توليد مي شود نفتالين بوي تندي دارد ولي بويش نامطبوع نيست ، كاربرد تجاري نفتالين در تهيه پلاستيكهاي پلي وينيل كلرايد است عمده ترين مصرف آن براي دفع بيد می باشد.

خطرات نفتالین چیست ؟

برخلاف تصور عموم در مورد بي خطر بودن گلوله‌هاي نفتالين، اين مواد کاملا سمي بوده و مصرف آنها موجب تب، رنگ پريدگي، زردي چهره، اسهال، بي اشتهايي، و سردرد مي‌شود. 

اگر در منزلتان جايي هست كه نفتالين وجود دارد يعني براي محافظت از فرش در مقابل بيد يا جلوگيري از پوسيده شدن رختخواب و غيره از نفتالين استفاده مي كنيد بهتر است بيشتر مواظب اين ماده باشيد.چون گلوله‌هاي نفتالين سمي هستند و در صورت خورده شدن اتفاقي مثلا به وسيله كودكان عواقب بدي خواهند داشت.خوردن نفتالين موجب تخريب سريع و شديد گلبول‌هاي قرمز خون مي‌شود. همچنين تنفس بخارات آن موجب سردرد و تاري ديد مي‌شود.

در ضمن بد نيست بدانيد نگهداشتن لباس‌ها در تماس مستقيم با نفتالين، موجب باقي ماندن نفتالين بر روي آنها مي‌شود و نفتالين باقيمانده به دليل غيرقابل حل بودن در آب، با شست‌وشو نيز از بين نمي‌رود.

کلید واژه:

'قالی' ، فرش ، 'فرش ماشینی' ،' آفت قالی' ، 'قالی سالم' ، 'بید' ، 'بید خوردگی قالی' ،' الیاف' ،'ابریشم' ، 'فرش ابریشمی' ، 'نفتالین' ،' آفت قالی' ، 'نوع قالی'

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا