اجزای تشکیل دهنده فرش ماشینی

حاشیه فرش:

یکی از مهمترین قسمت های فرش ماشینی حاشیه های اطراف آن است و معمولا به دو صورت پهن و باریک دیده میشود، حاشیه ها باعث ایجاد نظم و زیبایی خاصی میشود . حاشیه ها معمولا به دو شكل باريك و پهن اطراف طرح مركزي فرش ماشینی را مي‌پوشاند و وجود يك حاشيه پهن در ميان حاشيه‌هاي باريك باعث مي‌شود تا تعداد آنها فرد باشد.

ترنج فرش:

به شکلی که در وسط فرش قرار گرفته است ترنج میگویند. ترنج ها معمولا به شکل های مختلف دایره، لوزی و بیضی دیده میشود. معمولا ترنج ها با سر ترنج همراه است که باعث زینت بیشتر فرش میشود، عموما ترنج ها در همه فرش ها به یک اندازه نیستند، کوچک و بزرگ بودن ترنج بسته به نوع و نقش فرش است.

 ترنج:

یکی از مشخص ترین عنصری است که در طرح لچک ترنج استفاده می شود و معنای لغوی ترنج ، میوه بالنگ است.

ترنج خود از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که مهمترین قسمت مرکزی و خود ترنج است ترنجها معمولاً به صورت دایره ای ، بیضی و نواری، طراحی می شوند. ترنج خود از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که مهمترین قسمت مرکزی و خود ترنج است معمولا ترنج ها با سر ترنج همراه است که باعث زینت بیشتر فرش میشود، عموما ترنج ها در همه فرش ها به یک اندازه نیستند، کوچک و بزرگ بودن ترنج بسته به نوع و نقش فرش است.

 لچک:

در لغت به نام گوشه است که جایگاه قرارگیری آن در قسمت گوشه زمینه لچک ترنج است. به یک چهارم نقشه میانی  با شکلی مشابه و یا اکثرا متفاوت با آن در چهار گوشه متن فرش در اصطلاح قالی بافان لچک می گویند و اگر این لچک ها توام با ترنج باشند طرح را لچک و ترنج می نامند.

کلاله:

در بالا و پایین ترنج میانی غالبا دو سر ترنج بافته می شوند که در اصطلاح طراحان ، شمسه و یا کلاله نامیده می شوند . گاهی ممکن است این کلاله ها با تعداد زیاد تمامی محیط ترنج را در برگیرد. 

کتیبه فرش:

مابین ترنج و سرترنج بخشی وجود دارد که به آن کتیبه میگویند و اسم اشخاصی در رابطه با نقش فرش در آنجا طراحی و ثبت میشود.

زمینه فرش:

اجزای مختلف فرش مانند گل ها،شاخه ها،حیوانات و اشکال هندسی به روی زمینه ای بافته و ثبت میشوند که رنگ اصلی فرش ماشینی را مشخص میکند، مانند: کرم، سرمه ای، لاکی و..

گلیم باف فرش:

در بخش های بالا و پایین فرش برای دوام و مقاومت بیشتر قالی زنجیره بافته میشود که به اصطلاح به آن گلیم باف گفته میشود.

کلیدواژه:

 

فرش ، 'فرش ماشینی' ،' اجزای فرش ماشینی' ، 'حاشیه فرش ماشینی' ، 'ترنج فرش' ، 'سرترنج' ، 'کتیبه فرش ماشینی' ، 'زمینه فرش ماشینی' ، 'گلیم باف فرش' 

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا