راهنمای خرید فرش اتاق کودک

نباید فراموش کنیم که کف اتاق کودک یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون و حتی حفظ سلامت کودکان است، به خصوص برای نوپایان که دوست دارند، تجربه جدید راه رفتن را هر روز بیشتر از روز قبل تکرار کنند.

ممکن است آخرین چیزی که برای تکمیل اتاق کودک ، به ذهن پدر و مادر برسد ، یک فرش برای اتاق او باشد، اما آخرین بودن ، دلیل بر کم اهمیت بودن نیست.

انتخاب و خرید فرش اتاق کودک ، باید ها و نبایدهای خودش را دارد این مطلب به چند نکته درباره خرید فرش برای اتاق کودک اشاره می کند.

جنس:

مهمترین مساله در مورد جنس چیزی که با آن ، کف اتاق کودک را مفروش می کنید، قابل شستشو بودن آن است. بطور متوسط هر دوماه یکبار، بهتر است که زیر انداز کودک شسته شود تا هرگونه آلودگی و میکروب پاک شود.

بنابراین بهتر است حالا که می خواهید خرید کنید بهترین کیفیت را انتخاب کنیدتا با شست شوی زیاد ، زود مستهلک نشود. هنگام خرید، از کیفیت رنگ هایی که در فرش استفاده شده است، مطمئن شوید تا در اثر شستشورنگ ها با هم ترکیب نشوند.

شناسنامه فرش:

مهم ترین مساله ، شناسایی جنسی است که با آن کف اتاق کودک را مفروش می کنید. برای شناسایی یک فرش و مقایسه با فرش های دیگر، لازم نیست متخصص و اهل فن باشید. شما می توانید با رجوع به شناسنامه فرش به راحتی پارامترهای تاثیرگذار در فرش را شناسایی و متناسب با نیازتان خرید کنید. همان طور که برای خرید ابتدایی ترین نیاز ها در ابتدا به برچسب آن محصول توجه می کنید در انتخاب فرش نیز ابتدا به لیبل پشت فرش رجوع کنید.

 پرزدار یا بدون پرز؟ 

بدون پرزبودن فرش کودک مساله بسیار مهمی است که کمتر به آن توجه می شود. با توجه به حساس بودن ریه های کودک، استفاده از فرش های فیلامنت پلی استر یا پلی پروپیلن توصیه می شود و معمولا با عبارت پلی استر یا پلی پروپیلن فیلامنت در لیبل فرش بیان می شود. شکل فیزیکی نخ های فیلامنت با نخ های دیگر متفاوت است. برای کنترل پرزداربودن فرش می توانید با چند بار کشیدن دستان خود روی سطح فرش ( البته به صورت محکم و در یک محل خاص از فرش ) متوجه پرزداربودن آن شوید.

مدل:

با این که بهترین موقعیت برای تجربه خرید فرش های فانتزی ، اتاق کودک است اما بهتر است سراغ نمونه های ساده تر باشید تا بتوانید استفاده های دیگری هم از آن بکنید. هر مقدار فرش ظریف تر باشد ، برای اتاق کودک مناسب تر است. همچنین بافت فشرده به شما کمک می کند تا آلودگی کمتری در فرش نفوذ کند.

طرح و رنگ فرش :

در مرحله بعد سلیقه و انتخاب طرح فرش مطرح می شود که با توجه به جنسیت کودک ، می توان انتخاب کرد. اتاق برای کودک دختر با اتاق برای کودک پسر متفاوت است. این تفاوت، تنها در زمینه رنگ بندی نیست. مدل، طرح و حتی نوع چیدمان در این زمینه می تواند موثر باشد. می توان گفت که طبق عرف، رنگ های سردتر برای اتاق پسران و رنگ های گرم تر برای اتاق دختران مناسب ترند ؛ سرمه ای ، آبی ، خاکستری ، فیلی ، زرشکی و یشمی رنگ هایی هستند که برای دکوراسیون اتاق پسرها مناسبند.

رنگ هایی مثل نارنجی ، بنفش ، صورتی چرک و...، مناسبت بیشتری برای اتاق دختر ها دارند.

هرگز از فرش های پرز بلند برای اتاق کودک خود استفاده نکنید. زیرا علاوه بر آنکه نظافت آن بسیار دشوار است، لابه لای نخ های فرش ، محل مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها خواهد بود. همچنین بافت فشرده تر باعث می شود آلودگی کمتری در فرش نفوذ کند. طبیعی است باید موقع انتخاب رنگ فرش اتاق کودک به سایر بخش های دکوراسیون اتاقش هم دقت کنید. رنگ پرده ها ، رنگ ملحفه های روی تخت ، رنگ سرویس خواب و کمد و حتی رنگ دیوارها ، در این زمینه می توانند راهنمای شما باشند ، اما بهتر است رنگ فرش را تیره تر انتخاب کنید.

دخترانه / پسرانه:

اتاق کودک دختر، با اتاق کودک پسر متفاوت است. این تفاوت ، تنها در زمینه رنگ بندی نیست. مدل، طرح و حتی نوع چیدمان در این زمینه می تواند موثر باشد. با این که نباید از ابتدا ، رنگ ها را با جنسیت تفکیک کرد، اما می توان گفت که طبق عرف ، رنگ های سردتر ، برای اتاق پسران و رنگ های گرم تر برای اتاق دختران مناسب تر است.

 لطافت و ظرافت :

لطافت و ظرافت جنس نخ به کاررفته در فرش کودک بسیار حایزاهمیت است. به همین دلیل نخ های استفاده شده در فرش کودک ، باید متفاوت از نخ های فرش سایراتاق ها در نظر گرفته شود تا کودک بتواند به راحتی روی فرش راه برود و از آنجایی که معمولا کودک ابتدای راه افتادن به صورت چهار دست وپا حرکت می کند، لطافت باید به نحوی باشد که دست وپای او زخم نشود

رنگ:

طبیعی است که در زمان انتخاب رنگ فرش اتاق کودک ، به دیگر بخش های اتاق کودک نیز دقت شود. رنگ پرده ها ، رنگ ملحفه های روی تخت ، رنگ سرویس خواب و کمد و حتی رنگ دیوارها در این زمینه می توانند راهنمای شما باشند.

کلیدواژه:

'اتاق کودک' ، 'فرش اتاق کودک' ،' کف اتاق کودک' ، 'خرید فرش اتاق کودک' ، 'جنس فرش اتاق کودک' ، 'رنگ فرش اتاق کودک' ، 'شستشوی فرش کودک' ، 'بدون پرز بودن فرش اتاق کودک' ، 'پرز دار بودن فرش اتاق کودک' ، 'سطح فرش اتاق کودک' ، 'مدل فرش اتاق کودک' ، 'فرش های فانتزی' ، 'شناسنامه فرش' ، 'فرش های فیلامنت پلی است'ر ، 'فرش های فیلامنتت پلی پروپیلن' ، 'فرش اتاق کودک دخترانه' ، 'فرش اتاق کودک پسرانه'

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا