عوامل موثر برقیمت فرش ماشینی

 امروزه در بازار فرش ماشینی شاهد تفاوت چشمگیر قیمت فرش ها هستیم که در نتیجه‌ی عوامل مختلفی ممکن است متغیر باشد. نخستین و مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت فرش ، جنس و کیفیت الیاف به کار رفته در آن می‌باشد.

در حال حاضر عمده فرش‌های ماشینی در کشور از جنس های اکریلیک ، پشم و ابریشم مصنوعی می باشند که در این میان الیاف اکریلیک از کیفیت و نیز قیمت بالاتری برخوردارند .

اما حال به بررسی مهمترین عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی میپردازیم:

تراکم و شانه فرش:

اولین گزینه ای که در زمان مقایسه قیمت و خرید فرش باید مدنظر بگیرید انتخاب شانه فرش مورد نظر است. گره‌های عرضی فرش شانه و گره‌های طولی فرش ماشینی ، تراکم نام دارند. هر چه تراکم و شانه‌ی فرش بیشتر باشد، حجم نخ به کار رفته در آن نیز بیشتر خواهد بود. در نتیجه قیمت فرش بیشتر خواهد بود.شانه های رایج در فرش 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه میباشد. که با افزایش شانه قیمت فرش ها تغییر میکند تراکم های رایج در فرش تراکم 1200 ، تراکم 2000 ، تراکم 2550 و تراکم 3000 میباشد.

 تعداد شانه و تراکم دو شاخصی است که در کیفیت فرش اهمیت دارد که خریداران باید به آن توجه کنند. به گفته برخی کارشناسان، هر چقدر تعداد شانه و تراکم فرش بالاتر باشد،‌ فرش ماشینی کیفیت و لطافت و در نهایت قیمت بیشتری دارد.

نوع و کیفبت نخ 

از عوامل مهم دیگر در کیفیت و ماندگاری فرش جنس ، و نخ بافته شده را می توان نام برد. فرش ماشینی در جنس‌های آکریلیک یا بی سی اف و یا مخلوطی از این دو تولید میشود.میتوان گفت  فرش‌های صد درصد آکریلیک دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند؛ ولی فرش‌های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم‌ پرزدهی و شست‌وشوی بسیار آسان و درخشندگی بالا در بازارهای جهانی به‌عنوان بهترین کفپوش مورد توجه قرار گرفته است. عملیات هیت‌ست که روی الیاف انجام میشود نیز در افزایش عمر و دوام فرش اثر دارند. آکریلیک هیت ست شده گران و با کیفیت است. الیاف با کیفیت کمتر، پرزدهی زیادی دارند و در زمانی به مراتب کمتر از الیاف با درجه بالا از بین می‌روند. در مورد نخ مصرفی هرچقدر درصد پنبه در نخ ، بالاتر باشد فرش مرغوب تر و کيفيت بالاتري در نتیجه قیمت بالاتری دارد.

اندازه فرش

امروز ساخت و معماری خانه‌ها به ‌گونه ای است که فرش‌های بزرگ در قالب‌ سنتی وجود ندارد و در این نوع خانه‌ها معمولا افراد ترجیح می‌دهند از فرش در ابعاد کوچک استفاده کنند. عمده اندازه‌های فرش در بازار 12 متر ، 9 متر و 6 متری است که با توجه به نوع دکوراسیون منازل فرش‌های 6 متری و 9 متری تقاضای بیشتری دارند.

رنگ زمینه فرش ماشینی

فرش ماشینی امروزه در طرح ها و رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد که می تواند سلیقه هر مشتری را برآورده کند. عمده فرش‌ها در قالب 8 رنگ  و 10 رنگ در بازار عرضه می‌شوند. رنگ زمینه‌ی فرش ماشینی از این جهت قابل توجه است که فرش‌های روشن را در زمان‌های کوتاه‌ تری می‌بایست شستشو شوند و شستشوی زیاد سبب کاهش عمر فرش می‌شود و فرش های تیره از این نظر مرغوب تر به شمار می روند.

وزن فرش 

وزن فرش از مهمترین  نکات در زمان انتخاب فرش نمی‌باشد ولی وزن می‌تواند ابزار خوبی جهت سنجیدن کیفیت و مرغوبیت باشد.

درجه بندی فرش 

درجه فرش معرف کیفیت تجاری فرش است و براساس یکسری از مشخصات فنی فرش ماشینی تعیین می شوند. بنابراین درجه کیفی فرش نیز بر قیمت تمام شده موثر خواهد بود .

نوع فروشگاه 

در فروشگاههای مجازی معتبر در زمینه فروش فرش بدلیل خرید مستقیم از کارخانه و حذف واسطه ها و سایر هزینه های رایج در سایر فروشگاههای معمول و... قیمت تمام شده فرش پایین تر از قیمت بازار است. ( rdlj tva lhadkd )

یادآور می‌شویم شرکت فرش مرداس به دلیل حذف واسطه ها و خرید مستقیم از کارخانه میتواند تجربه ی خریدی با پایین ترین قیمت را برایتان تداعی کند. 

کلید واژه:

'بازار فرش ماشینی' ، 'قیمت فرش ها'  ، 'جنس و کیفیت الیاف'  ، 'اکریلیک' ، 'پشم' ، 'ابریشم مصنوعی' ، 'الیاف اکریلیک' ، 'تراکم فرش' ،  'شانه فرش' ، 'خرید فرش'  ، 'فرش 500 شانه' ،  'فرش 700 شانه' ، 'فرش 1000 شانه' ، 'فرش 1200 شانه' ، 'تراکم 1200' ، 'تراکم 2000' ، 'تراکم 2550' ، 'تراکم 3000'  ، 'کیفیت فرش' ،  آکریلیک ، 'بی سی اف' ،  'فرش‌های صد درصد آکریلیک' ، 'فرش‌های ابریشم مصنوعی' ، 'کفپوش' ،  'آکریلیک هیت ست شده' ، 'فرش‌های 6 متری' ، 'فرش 9 متری' ، 'رنگ زمینه‌ی فرش ماشینی' ، 'فرش  8 رنگ' ، 'فرش 10 رنگ' ،  'فرش‌های روشن' ، فرش های تیره' ، 'مشخصات فنی فرش ماشینی' ، 'درجه کیفی فرش' ،  'فروشگاههای مجازی'، ( rdlj tva lhadkd )

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا