فرش تبریز

یکی از انواع قالی ‌های ایرانی فرش تبریز است. این شهراز قدیمی ترین و معروفترین مراکز بافت فرش های دستباف در دنیا به شمار می آید. تبریز، در حال حاضر از سوی « شورای جهانی صنایع دستی » به عنوان « شهر جهانی بافت فرش » انتخاب شده است. تقریباً یک سوم خریداران ایرانی فرش تبریز می‌خرند.

مواد اولیه بکارگرفته شده در فرش تبریز معمولا از جنس پشم یا ابریشم بودند که فرش های بسیار با کیفیت و اعلا روانه بازار می کردند. تبریز دارای تنوعی بی نظیر از طرح ها و نقشه ها در زمان های گذشته بود. 

ساختار فرش تبریز: 

ريز بافت ترين فرشهای ايران در تبریز بافته می شود.  

تار فرش تبريزاغلب پنبه اي و بسيار مستحكم و با دوام می باشد و پود و پرز قالی پشم است. اما فرشهای ابريشمي نيز بصورت گل ابريشم ، تمام ابريشم و يا چله ابريشم بافته مي شود.

پرز فرش تبريز بدین گونه است كه حالت ظاهري اين پرزها نه درخشان است و نه ابريشمي، و اين موردي است كه درباره ساير گونه هاي فرش ايران نيز صادق است.  

ویژگی های فرش تبریز:

فرش تبریز دارای تنوع بسیار زیادی از رنگ هاست .

1. الیاف بکار رفته در فرش دستباف تبریز از نوع مرغوب است و از کیفیت بالایی برخوردار است. 

2. فرش تبریز عموما در رجشمارهای بالا و ریزبافت است. 

3. پرز های فرش تبریز معمولا کوتاه است.  

4. از خصوصیات دیگر فرش تبریز پر کردن قسمت های خالی فرش به جای استفاده از نقش های دیگر است.

ابعاد فرش تبریز:

فرش تبريز در اتدازه های مختلفی بافته مي شود. معمولاً فرش های تصويری تبريز داراي قطعه كوچك يا متوسط هستند و قالي ها ابريشمي هم غالباً در اندازه های بزرگ ميباشند. 

طرح های رايج فرش تبریز:

به طور كلی طرح و نقشه فرش تبریز بیشتر از سلیقه خریداران تبعیت می كند. طراحان تبریز اگرچه در اصول از طرح های معروف و قدیمی پیروی می كنند اما به این طرح ها زیبایی می بخشند و نوآوری دارند. 

 شهر تبریز به جهت تنوع طراحان در اغلب این بخش ها آثار و نمونه هایی دارد از جمله: 

نقشه آثار باستانی و ابنیه اسلامی ، نقشه شاه عباسی ، نقشه اسلیمی ، نقشه افشان ، نقشه بندی خشتی ، طرح درختی ، طرح شكارگاه ، نقشه قابی ، طرح گلدانی ، طرح محرابی ، طرح هندسی و قالی ها و قالیچه های تصویری و طرح بوته ای.

 تشابه فرش‌ تبریز با ممالک دیگر:

فرش‌ تبریز، انواع دیگری هم دارد که بسیار مرغوب است:

گل ابریشم ، تمام ابریشم و چله ابریشم ( تار و پود قالی ابریشمی و سطحش پشمی است )

قالی چله ابریشم تبریز، عمر و دوام بسیاری دارد و از نظر کارشناسان از بهترین انواع فرش ایران می‌باشد. فرش تمام ابریشمی هم که در این شهر بافته می‌شود از حیث نقشه و رنگ بی‌مانند است. 

البته از سه نوع فرش تبریز در حال حاضر کمتر تهیه می‌شود. چرا که تهیه مواد اولیه و پیدا کردن خریداری برای اینگونه فرش‌ها که گران تمام می‌شود و محتاج صرف وقت بسیار است به سختی صورت می‌گیرد.

کلید واژه:

فرش ، 'فرش ماشینی' ، 'فرش تبریز' ، 'فرش دستباف' ، 'فرش دستباف تبریز' ، 'شهر جهانی بافت فرش' ، پشم ، ابریشم  ، 'فرشهای ايران' ، 'تار فرش تبريز' ، 'پود قالی' ، 'پرز قالی' ، 'فرشهای ابريشمي' ، 'فرش گل ابريشم' ، 'فرش تمام ابريشم' ، 'فرش چله ابريشم' ، 'پرز فرش تبريز' ، 'قالی چله ابریشم تبریز' ، 'نقشه فرش تبریز'

ادامه
فرش ماشینی با کیفیت
تضمین بالاترین کیفیت و کمترین قیمت
خرید فرش همراه با پرداخت در محل
پرداخت در محل
ضمانت بازگشت وجه خرید فرش
ضمانت بازگشت تا 7 روز
ارسال رایگان فرش ماشینی
ارسال سریع و رایگان
اطلاعات تماس
لینک های مهم
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی و انبارکاشان : خیابان شهید رجایی - مجتمع تجاری اداری صفویه - طبقه 3 - واحد 30 - کد پستی 8741739571
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 03155404323 - 09133617151
  • خرید فرش ماشینیدفتر مرکزی تهران : جنت آباد مرکزی (بالای همت) - برج اداری و تجاری کوروش - طبقه 1 - واحد 6
  • خرید فرش ماشینی شماره های تماس : 02144899307 - 02144898827
  • خرید فرش ماشینی آدرس کارخانه : آران و بیدگل - شهرک صنعتی سلیمان صباحی - بلوار 3 (تولید) - پلاک 112
  • ایمیل
  • قیمت فرش کاشان ساعات کار و پاسخگویی شنبه تا پنجشنبه 9 صبح تا 7 عصر
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مرداس می باشد

  ارسال رایگان فرش و ضمانت 5 ساله فرش و پرداخت در محل فرش و همچنین فروش عیدانه فرش و تخفیف انواع فرش ماشینی درجه یک ليست قيمت فرش ماشيني که در فرش مرداس هست تشکيل شده از قيمت فرش ماشيني فرش هاي فرش کاشان ، فرش مشهد ، فرش تهران ، فرش قيطران با اين وجود شما مي توانيد يک خريد فرش داشته باشيد از طرح فرش و طرح فرش جديد که ميتوان از بين فرش طرح 700 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه ، فرش هاي طرح هفتصد شانه 8رنگ ، هفتصد شانه 8 رنگ ، هفتصد شانه هاي 10 رنگ يا اينکه هزار شانه هاي 14 رنگ را که بسيار پرفروش هستند انتخاب کنيد و همگی فرش کاشان هستند که در فرش مرداس عرضه مي شوند. در فرش مرداس که يک خريد اينترنتي فرش را به سادگي محيا مي سازد. انواع فرش ماشینی فرش مرداس با قیمت خرید و قیمت تولید فرش از فرش کاشان به هموطنان ارائه می شود. در این فروشگاه فرش همه ی فرش ها 100 درصد اکریلیک بوده و از تولید فرش کاشان تا فروش فرش مستقیم انجام می گردد. ابعاد فرش ماشینی ابعاد : 6 متری ، 9 متری و 12 متری هست که با قیمت فرش ارزان و تخفیفی ارسال می شود و فرش کناره و قالیچه نیز موجود است. معروفترین و بهترین فرش کاشان 700 شانه تراکم 2550 و 1000 شانه تراکم 3000 هست که با دستگاه های HCP ، HCI و شونهر Schonherr تولید و بافته می شوند. برخی از کارخانه قالی کاشان : یلدای کویر ، قیطران ،شاهرخ ، اسپادانا ، سورنا ، پاتریس و قیمت فرش 6 متری و قیمت فرش 9 متری و قیمت فرش 12 متری و فرش سرمه ای در فروشگاه فرش مرداس موجود میباشد و قیمت فرش ماشینی مشهد و فرش ماشینی کاشان را از ما بخواهید .

رفت به بالا